86 Gjort sitt (26/365)


Den här ser ut att ha gjort sitt, åtminstone som bil. Nu verkar den ha någon annan funktion 🙂

16 reaktioner till “86 Gjort sitt (26/365)

  1. Den har blivit en installation och en vacker sådan med murgrönan som följer dess former. Mycket att se i bilden med ljuset som kommer från vänster, muren bakom bilen och piedestalen med stenen framför den. En rofylld bild, tidens gång.

    1. Visst är det. Fast i det här fallet står den på en villatomt. Jag tycker det är värre när de dumpas ute i den fria naturen. Tack för din kommentar 🙂

  2. Den fungerar alldeles utmärkt som lösning på ett av alla teman i utmaningen. De har ju en viss charm, dessa övergivna bilar och inte kan man bara gå förbi med kameran i handen utan att ta några bilder.

  3. Den har nog gjort sitt! Men gamla rostiga bilar i naturen blir väldigt snyggt på bild men är nog inte så bra för miljön… 🙂

  4. Den har nog gjort sitt som fordon om inte någon riktig entusiast får syn på den. Jag är inte bra på bilar men det ser ju ut som att det skulle kunna vara en raritet av Mercedes. Snygga bilder blir det av sådana motiv.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.